VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.03.- 10.03.2019

Jezus gromadzi nas na Eucharystii, na wspólnej modlitwie. Ta modlitwa może usunąć belkę z naszych oczu. Prośmy o łaskę spojrzenia w prawdzie na samych siebie i naszych bliźnich. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na naszą parafię i jej potrzeby. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 1. Dzisiaj od 13.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo, które polega na całodziennej modlitwie w ciszy przed Najśw. Sakramentem także w poniedziałek i wtorek. Zapraszamy zatem parafian i gości do adoracji dzisiaj w
  górnym kościele, zaś w poniedziałek i wtorek w dolnym. Zróbmy wszystko, aby znaleźć czas na nawiedzenie, aby być w kościele, by nie zostawić Pana Jezusa samego.
  Adoracja Najśw. Sakramentu:
  – niedziela 13.00 – 16.00
  – poniedziałek 8.45 – 18.00
  – wtorek 8.45 – 17.30
 2. O 16.00 nieszpory niedzielne
  O 16.30 Msza św.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, Parafii i w naszych rodzinach. Zachęcamy do abstynencji na czas Wielkiego Postu co można udokumentować wpisem w Księdze Trzeźwości przy Kaplicy Miłosierdzia.
 4. W poniedziałek o 18.45 krąg dyskusyjny w Domu Słowa Bożego.
 5. W Środę Popielcową 6 marca wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu ścisłego i wstrzemięźliwości. Msze św. z posypaniem popiołem będą w naszym kościele o 8.00, 16.30 i 18.00. Kolekta w tym dniu to ofiara – jałmużna postna. 
 6. W czwartek o 16.30 okazja do spowiedzi św. O 17.00 Msza św. szkolna i o 17.30 droga krzyżowa z udziałem dzieci.
 7. W czwartek 7 marca o 18.15 w kościele dolnym spotkanie pielgrzymów, którzy w lipcu od 8 do 14 udają się na wyjazd do Austrii, Węgier i Słowacji. Prosimy o kolejną wpłatę w kwocie 500 zł.
 8. W piątek o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej, podczas którego modlimy się za ++ zalecanych. Zalecki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Rekolekcje wielkopostne parafialne i szkolne odbędą się w naszym kościele w dniach 16-20 marca. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotce.
 10. Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w naszej parafiiw dwóch cyklach spotkań w Domu Słowa Bożego w terminie: 11-12 i 18-19 marca. Początek o 18.45.
 11. W piątek 8 marca w modlitwie na Mszach św. o 8.00 i 18.00 modlimy się za wszystkie kobiety, które na Eucharystię serdecznie zapraszamy. O 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Kościoła w Polsce na koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin, a także za osoby duchowne żyjące niemoralnie oraz za ludzi, których grzechy duchowieństwa głęboko ranią.
 12. Za tydzień pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O 15.45 Gorzkie Żale i kazanie pasujne, które będzie głosił ks. diakon Artur Stuchlik odbywający staż duszpasterski w naszej parafii. Wspieramy księdza diakona modlitwą i życzymy Światła Ducha Świętego.
 13. „Gość Niedzielny”, „L`oservatore Romano”, „Apostolstwo Chorych” (nr marcowy), gazetka parafialna są do nabycia w przedsionku kościoła.
 14. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zakup opału.

„PRZYJDŹ Z POKŁONEM LUDU BOŻY”…

(z pieśni mszalnej)