UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 21-28.11.2021 r.

Kończymy obchody całego roku liturgicznego. Patrzymy na Jezusa jako Króla Wszechświata. Istotą Jego panowania jest Miłość, którą zostawił nam w sakramencie Eucharystii.
Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na naszą parafię, a konkretnie na zapłacenie rachunków za prąd i innych bieżących rachunków.
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!!!

 1. Od dziś gościmy w naszej parafii relikwie bł. ks. Michaela McGivney’a – założyciela RYCERZY KOLUMBA, który został ogłoszony błogosławionym rok temu. Wszystkie Msze Św. w tym tygodniu będą sprawowane w górnym kościele. We wtorek, w miejsce Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie nabożeństwo ku czci bł. ks. Michaela – początek o godz. 17.15.
 2. Od dziś rusza działalność naszego sklepiku świątecznego – będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny, świece CARITAS – Świątecznej Pomocy Dzieciom, kartki i ozdoby świąteczne.
 3. Dziś zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla o godz. 16.00, natomiast o 16.30 Msza Św. w intencji ministrantów i ich rodzin z okazji św. Tarcycjusza – patrona ministrantów.
 4. W poniedziałek 22 listopada zapraszamy na Krąg Biblijny o godz. 18.45.
 5. We wtorek o 18.45 w kościele – spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Na spotkaniu będzie można nabyć książeczkę do nabożeństwa i medalik z łańcuszkiem.
 6. W środę 24 listopada o godz. 17.00 w salkach – kiermasz używanych strojów komunijnych. Zapraszam rodziców, którzy chcą oddać lub odsprzedać stroje komunijne z ubiegłego roku. Zapraszam także rodziców tegorocznych dzieci komunijnych, którzy chcą zakupić lub otrzymać używany strój komunijny.
 7. Katecheza Dorosłych w czwartek po mszy porannej.
 8. W czwartek o 17.00 msza szkolna, a po niej nabożeństwo na zakończenie odwiedzin w naszej parafii relikwii bł. założyciela Rycerzy Kolumba. Po nabożeństwie relikwie pojadą do parafii św. Józefa w Rudzie.
 9. W piątek 26 listopada będzie miało miejsce „branie miary” na nowe stroje komunijne. Chłopcy – 17.30, dziewczynki – 18.00. Spotkanie w salkach; trzeba przynieść zaliczkę na strój w wysokości 100 zł.
 10. W sobotę o 17.00 w salkach – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 11. W niedzielę o 7.30 zapraszamy na różaniec z Rycerzami Kolumba.
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czyli nowy rok liturgiczny. Czas przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię oraz przygotowania na świętowanie Bożego Narodzenia.
 13. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na archidiecezję – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.
 14. Pierwsza niedziela Adwentu – to Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych w tym czasie oraz do dania świadectwa przez wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej przy kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 15. Od 29 listopada rozpoczynamy Roraty w naszej parafii. Roraty bedą sprawowane codziennie o godz. 6.30, a w czwartek o 17.00 na mszy szkolnej. W sobotę rorat nie będzie. W każdą środę Adwentu o godz. 20.00 zapraszamy na Roraty młodzież i dorosłych (z lampoionami).