II NIEDZIELA ADWENTU 05-12.12.2021 r.

Przychodzimy do Pana, aby słuchać Jego Słowa i aby przyjąć Go do naszego życia. Chcemy to spotkanie z Chrystusem przeżywać w radości i dziękować, bo to właśnie stanowi istotę Eucharystii.
Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na naszą parafię.
Po mszy w przedsionku kościoła jest zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!!!

 1. Dziś, jako Szkoła Podstawowa nr 30 w Rudzie Śląskiej, po każdej mszy świętej, zapraszamy do zakupienia ciasta. Pieniądze uzyskane z tej sprzedaży przeznaczymy na pomoc Zosi Mańka, uczennicy tej szkoły, która zmaga się z chorobą nowotworową. Więcej informacji w gablocie i na plakacie.
 2. Zapraszamy do naszego sklepiku świątecznego w salkach – można nabyć opłatki na stół wigilijny, świece CARITAS – Świątecznej Pomocy Dzieciom, kartki i ozdoby świąteczne. Opłatki i świece można także nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 3. Dziś zapraszamy na nieszpory adwentowe o godz. 16.00. 
 4. Zapraszamy na drugi tydzień Rorat w naszej parafii. Roraty są sprawowane codziennie o godz. 6.30, a w czwartek o 17.00 na mszy szkolnej. W sobotę rorat nie ma. W każdą środę Adwentu o godz. 20.00 zapraszamy na Roraty młodzież i dorosłych.
 5. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Mikołaja. Serdecznie zapraszamy dzieci na Roraty.
 6. We wtorek czynna będzie Biblioteka Parafialna od 16.30 do 17.30.
 7. We wtorek o 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. We wtorek zapraszamy na Krąg Dyskusyjny o godz. 18.45.
 9. W środę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy Św. o 18.00 będą poświęcone medaliki dzieci komunijnych. W tym dniu nie będzie rorat o godz. 6.30. Będą roraty o godz. 20.00.
 10. Katecheza Dorosłych w czwartek po mszy porannej.
 11. W czwartek o 17.00 na Roratach modlimy się za dzieci i młodzież naszej parafii proszac o łaskę wiary i miłości bliźniego.
 12. Odwiedziny chorych będą miały miejsce przed świętami – w sobotę 18 grudnia.
 13. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz kościół. 
 14. W sobotę 11 grudnia odbędzie się ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA dla niewidomych i słabo widzących, oraz ich opiekunów w kościele św. Pawła w Nowym Bytomiu. Msza Św. o godz. 15.00.
 15. Także w sobotę o 16.00 w Dolnym Kościele spotkanie formacyjne dla Rodziców ministrantów, Dzieci Maryi, oazy i Rodziców Żywego Różańca (adoracja, konferencja, agapa).
 16. Z przyczyn kwarantanny uczniów, zapraszam dzieci komunijne z rodzicami, które jeszcze nie były na „braniu miary” na nowe stroje komunijne. Dodatkowy termin – to wtorek 14 grudnia od 17.30 w salkach.
 17. Pojawił się już plan mszy św. kolędowych. Prosimy zapoznać się z tym planem i serdecznie zapraszamy pół godziny przed mszą wieczorną w wyznaczone dni – na adorację żłóbka, czyli śpiewanie kolęd, a potam Msza Św. w intencji mieszkańców danej ulicy. Podczas adoracji lub mszy będzie można złożyć ofiarę kolędową w całości przeznaczoną na kupno dwóch pieców centralnego ogrzewania.
 18. Terminy kolędy na zaproszenie gospodarzy nowych mieszkań lub domów ustalamy w kancelarii.

ŚWIĘTY MIKOŁAJU, módl się za nami.
ŚWIĘTY AMBROŻY, módl się za nami.