III NIEDZIELA ADWENTU Niedziela „Gaudete”- Radości. 12-19.12.2021 r.

Przychodzimy do Pana, który chrzci Duchem Świętym i ogniem; daje nam łaskę nawrócenia i oczyszcza z grzechów. Podczas tej Eucharystii pragnie nas przygotować, byśmy całym życiem głosili Dobrą Nowinę.
Pan jest blisko!
Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na naszą parafię. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać !

 1. Podczas kiermaszu ciast, który odbył się 5 grudnia, Szkoła Podstawowa Nr 30, uzbierała 8030 zł. Bardzo dziękujemy za wszelkie  wsparcie, które w całości przeznaczamy na pomoc dla Zosi Mańka walczącej z chorobą nowotworową.
 2. Zapraszamy do naszego sklepiku świątecznego w salkach – można nabyć opłatki na stół wigilijny, świece CARITAS – Świątecznej Pomocy Dzieciom, kartki i ozdoby świąteczne. Opłatki i świece można także nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 3. Dziś zapraszamy na nieszpory adwentowe o godz. 16.00.
 4. Zapraszamy na trzeci tydzień Rorat w naszej parafii. Roraty są sprawowane codziennie o godz. 6.30, a w czwartek o 17.00 na mszy szkolnej. W sobotę rorat nie ma. W każdą środę Adwentu o godz. 20.00 zapraszamy na Roraty młodzież i dorosłych.
 5. W poniedziałek 13 grudnia zapraszamy na Krąg Biblijny o 18.45. 
 6. We wtorek o 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Dodatkowy termin „brania miary” na stroje komunijne dla dzieci, które były na kwarantannie – to wtorek 14 grudnia – od 17.30 w salkach. Zaliczka na strój – 100 zł.
 8. Katecheza Dorosłych w czwartek po mszy porannej.
 9. W czwartek o 18.00 zapraszam na spotkanie wszystkich, którzy mieli jechać na pielgrzymkę do Ziemii Świętej. Proszę zabrać ze sobą wszystkie dowody wpłat oraz potwierdzenia korespondencji wysłanej do biura podróży.
 10. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po mszy porannej.
 11. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą Św.
 12. Odwiedziny chorych będą miały miejsce w sobotę 18 grudnia. Prosimy zgłaszać swoich podopiecznych w zakrystii lub kancelarii.
 13. W sobotę 18 grudnia nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Niedziela chrzcielna to 26 grudnia. Obecnie nie ma zgłoszeń chrztów na ten dzień. Wtedy nie będzie mszy o 14.30.
 14. Kolekta przyszłej – trzeciej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na naszą parafię – na opał; natomiast w przedsionku kościoła przeprowadzimy zbiórkę na świąteczny wystrój kościoła.
 15. W niedzielę 19 grudnia Dzieci Maryi zapraszają na kiermasz pierników świątecznych oraz innych własnych wyrobów. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży, zostaną przeznaczone na rekolekcje dziewczyn uczestniczących w spotkaniach Dzieci Maryi.

ŚWIĘTA ŁUCJO (13.XII.) – módl się za nami.