III NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA BIBLIJNA 01-08.05.2022 r.

Niech ta Eucharystia będzie źródłem radosci z obecności żywego Pana pośród nas. Prośmy też o siłę i męstwo byśmy mieli odwagę świadczyć o
Chrystusie i „bardziej słuchać Boga niż ludzi”.
Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na naszą parafię.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 1. Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Św.
 2. Dziś już 1 maja – święto św. Józefa; rozpoczynamy więc nabożeństwa majowe. Zapraszamy w niedziele o 16.00, a w tygodniu o 17.30.
 3. W poniedziałek 2 maja obchodzimy dzień Flagi Narodowej. Zachęcamy do wywieszenia flagi państwowej oraz kościelnych z racji 3 Maja.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Nabożeństwo Papieskie o godz. 20.00.
 5. We wtorek 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszym kościele Msze Św. tak jak w
  niedzielę: 8.00, 10.30, 12.00 i 16.30. O 16.00 zapraszamy na Nieszpory Maryjne wraz z Nowenną do MBNP. W tym dniu będzie także sprawowana Msza Św. za Ojczyznę i nasze miasto w parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach o godz. 10.30.
 6. W środę 4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana – patrona hutników, strażaków, naszej archidiecezji oraz miasta Chorzowa i Krakowa. Zachęcam do modlitwy w różnych intencjach za wstawiennictwem sw. Floriana, którego kapliczka stoi przy Domu Parafialnym.
 7. W czwartek po porannej mszy św. – Katecheza Dorosłych.
 8. W czwartek 5 maja – po mszy szkolnej (17.45) – PRÓBA przed I Komunią Św. Zapraszam wszystkie klasy trzecie wraz z rodzicami. Początek PRÓBY na placu kościelnym.
 9. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Intencje mszy porannych w tych dniach, oraz nabożeństwa – jak co miesiąc.
 10. W I piątek po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie do salek emerytów, rencistów.
 11. Pierwsza spowiedź dzieci komunijnych wraz z poświęceniem książeczek do nabożeństwa:
  – klasa III C – piątek, godz. 15.00,
  – klasa III B – piątek, godz. 15.30,
  – klasa III A – piątek, godz. 16.00,
  – klasa III D – piątek, godz. 16.30.
  Bardzo proszę, by spowiedź rodziców i gości zaplanować w innym terminie, gdyż w tych wyznaczonych będzie mało czasu.
 12. 6 maja zapraszamy młodzież i kandydatów do bierzmowania na nabożeństwo majowe o 17.30 i mszę o 18.00, zamiast o 19.00. Po mszy krótkie spotkanie.
 13. W sobotę 7 maja odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
 14. Sprzątanie kościoła przed uroczystością pierwszo-komunijną przez rodziców dzieci komunijnych – w sobotę 7 maja o 19.00. Proszę przynieść ze sobą sprzęt do sprzątania.
 15. „Dzień Dobra” – jako święto CARITAS Archidiecezji – impreza plenerowa na placu przed Spodkiem, odbędzie się w niedzielę 8 maja w godzinach 12.00-18.00.
 16. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – modlimy się o powołania do służby w Kościele.
 17. W naszej parafii , w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. W związku z tym bardzo serdecznie pragnę poinformować, że na Mszy komunijnej o 10.30, wszystkie ławki w kościele będą zarezerwowane dla dzieci komunijnych i ich rodziców; dlatego bardzo proszę, by wierni, którzy nie są zaproszeni na I Komunię, w tym dniu wybrali inną Mszę Św. niż 10.30.
 18. Nabożeństwo I Komunijne w przyszłą niedzielę – godz. 15.00 (nabożeństwo majowe, rozdanie pamiątek komunijnych i zdjęcia grupowe).
 19. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na naszą parafię.

` „Raduj się nieba Królowo….”
(pieśń wielkanocna)