IV NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA 08-15.05.2022 r.

„Moje owce słuchają mego głosu…. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne.” – to słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Pójdźmy z radością za Jezusem, aby otrzymać życie wieczne.
Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na naszą parafię.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 1. Dziś Niedziela DOBREGO PASTERZA, kiedy szczególnie modlimy się o powołania do służby w Kościele i za powołanych.
 2. Dziś także przeżywamy w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ. Zapraszamy na nabożeństwo z dziećmi komunijnymi o godz. 15.00 (nabożeństwo majowe, rozdanie pamiątek komunijnych i zdjęcia grupowe).
 3. W poniedziałek – liturgiczne obchody Uroczystości św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
 4. Od poniedziałku będziemy przeżywać „biały tydzień”, czyli udział dzieci w strojach komunijnych w nabożeństwach majowych i mszy wieczornej.
 5. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30, a w czwartek po mszy szkolnej.
 6. Rozpoczynamy również Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: „Powołani w pokoju Chrystusa”.
 7. Rozpoczęły się przyjęcia kandydatów do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach na nowy rok formacyjny. Elektroniczna rejestracja i niezbędne informacje są dostępne na stronie:
  www.seminarium.katowice.pl
 8. W czwartek po porannej mszy św. – Katecheza Dorosłych.
 9. W piątek 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo Fatimskie na godz. 20.00. Prosimy przynieść świece.
 10. W sobotę przypada święto św. Macieja Apostoła. W tym też dniu odbędą się święcenia kapłańskie w katowickiej katedrze o godz. 10.00.
 11. W niedzielę 15 maja będziemy gościć w naszej parafii śpiewaków ukraińskich z Tarnopola, którzy będą śpiewali podczas każdej mszy św., a po niej, bedą sprzedawać swoje płyty. Będzie również możliwość złożenia ofiary dla dzieci z Tarnopola w przedsionku kościoła.
 12. Kolekta przyszłej – trzeciej niedzieli miesiąca – będzie przeznaczona na drugi piec centralnego ogrzewania.
 13. Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc ogłasza wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich na nową, pięcioletnią kadencję. Wybory odbędą się 12 czerwca 2022r. a od dziś można zgłaszać kandydatów za ich zgodą. Można to uczynić w kancelarii lub zakrystii.

„Nie zna śmierci Pan żywota….”
(pieśń wielkanocna)