XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 18-25.09.2022 r.

„Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny, a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”. To słowa dzisiejszej Ewangelii. Bądźmy uczciwi w każdej sprawie, a będziemy wierni Bogu.
Kolekta dzisiejsza w trzecią niedzielę miesiąca, jest przeznaczona na naszą parafię – na zakup opału. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
 2. Dziś nieszpory niedzielne o 16.00.
 3. We wtorek zapraszamy na Nowennę do MBNP o 17.30.
 4. W środę przypada święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.
 5. Katecheza Dorosłych – w czwartek po mszy porannej.
 6. W czwartek o 17.00 – msza św. szkolna.
 7. W piątek – wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny.
 8. W sobotę 24 września o godz. 17.00 – katecheza dla rodziców i chrzestnych w salkach, natomiast w niedzielę o 14.30 Msza Św. z udzieleniem sakramentu chrztu i dla rocznych dzieci.
 9. W niedzielę o 7.30 zapraszamy na modlitwę różańcową z Rycerzami Kolumba.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział teologiczny U. Ś.
 11. Rada Stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce zaprasza mężczyzn na 24 września do Częstochowy na tzw.”Oblężenie Jasnej Góry”, pod hasłem: „Mężczyźni u Maryi”. Szczegóły na banerze i plakacie.
 12. Poszczególne grupy parafialne są proszone o wpisywanie się na listę w zakrystii – do prowadzenia modlitwy różańcowej w październiku.
 13. Zbliża się Wizytacja Kanoniczna księdza biskupa w naszej parafii. Planowana data to: 14 – 16 października. W programie wizytacji jest również bierzmowanie uczniów pierwszych klas szkół średnich. Będzie ono miało miejsce w sobotę 15 października. Godzina nie jest jeszcze ustalona. Wizytował będzie ks. bp Grzegorz Olszowski.Szczegółowy program będzie podany w późniejszym terminie.

Święty Mateuszu – módl się za nami.
Święty Ojcze Pio – módl się za nami.