XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29.10 – 05.11.2023r.

„Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?
Będziesz miłował Boga….., będziesz miłował bliźniego…..”
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na naszą parafię. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 1. Zostały dwa dni miesiąca października; zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 15.45, a w tygodniu o 17.15.
 2. Od poniedziałku 30 października do 1 listopada, w kaplicy na cmentarzu będą przyjmowane zalecki za zmarłych.
 3. Kartki na zalecki (wypominki) za zmarłych, można zabrać z przedsionka kościoła i wypisane, można składać w zakrystii lub kancelarii. Będą one odczytywane w czasie różańca za zmarłych w pierwszych ośmiu dniach listopada.
 4. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jest to tzw. „święto nakazane”, a więc każdy katolik powinien być w tym dniu na Mszy Św. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, które rozpocznie się w
  kościele M. B. Różańcowej o godz. 14.30, a potem procesja i modlitwy na cmentarzu.
 5. W czwartek 2 listopada przypada Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w naszym kościele o 8.00 i 18.00 oraz o 20.00 – z racji Nabożeństwa Papieskiego, natomiast o 15.00 – msza św. w kaplicy na cmentarzu – za zmarłych z naszej
  parafii.
 6. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, przez nawiedzenie kościoła, odmówienie”Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencjach Ojca Świętego i zwykłe warunki odpustu, a także przez nawiedzenie cmentarza w dniach 1-8 listopada i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa po mszach porannych.
 8. W piątek po nabożeństwie zapraszamy emerytów i rencistów do salek na poczęstunek i rozmowy.
 9. W sobotę 4 listopada odwiedzimy naszych chorych. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Kalwarię Piekarską.
 11. Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – spektaklu muzycznym „MARYJA”, który zostanie wystawiony w katowickim Spodku 15 listopada o godz. 18.30. Jest to poruszająca opowieść o Matce Bożej. Na scenie Spodka zobaczymy 350 wykonawców (chór, orkiestra symfoniczna, śpiewacy, tancerze, aktorzy). Bilety do nabycia w zakrystii i kancelarii.
 12. Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na Śląską Szopkę Bożonarodzeniową. Szczegóły i regulamin konkursu znajdziemy w gablotce.

Wszyscy Święci – módlcie się za nami!