XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19-26.11.2023r. ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

„Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię; wejdź do radości Twego Pana”.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na naszą parafię – na OPAŁ. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 1. Od dziś otwarty jest kiosk świąteczny w salkach. Można nabyć świece CARITAS – „Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom”, opłatki, karty świąteczne i ozdoby świąteczne.
 2. Dziś w naszej archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej.
 3. Nieszpory Niedzielne – dziś o 16.00.
 4. Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby się zaangażować w czytanie czytań, śpiew psalmów w czasie mszy świętych. Spotkanie dla chętnych w poniedziałek 20 listopada o godz. 18.45 w salkach.
 5. We wtorek o 17.30 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. We wtorek 21 listopada – wspomnienie ofiarowania NMP. Na mszy wieczornej – modlitwa za wstawiennictwem św. Piusa X, papieża.
 7. W środę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, patronki chórów i organistów.
 8. W środę po mszy porannej – Katecheza Dorosłych.
 9. W środę po wieczornej mszy (o 18.45) – spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia medalików z łańcuszkami w cenie 40 zł. oraz świec komunijnych z okapnikami w cenie 15 zł.
 10. W sobotę 25 listopada – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o 17.00 w salkach, a w niedzielę o 14.30 msza św. z udzieleniem chrztu i dla rocznych dzieci.
 11. W niedzielę o 7.30 zapraszamy na różaniec z Rycerzami Kolumba. 
 12. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na archidiecezję – na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii.
 13. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 14. Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się w poniedziałek i wtorek – 27 i 28 listopada w salkach parafialnych o godz. 18.45.
 15. Zachęcamy do zapoznania się z programem tegorocznej kolędy – Duszpasterskich Odwiedzin w gablotce i na stronie internetowej parafii, oraz z mszami za mieszkańców danej ulicy, gdzie w tym roku nie będzie kolędy.
  Przypominamy, że w naszej parafii porządek kolędy będzie następujący: w sezonie 2023/24 odwiedzimy mieszkańców następujących ulic: Brańskiego z Wenus, Magazynowa, Szyb Powietrzny, Wolności, Wawelska, Raciborska, Słowiańska i Zabrzańska (37 tras kolędowych).
  Rozpoczniemy 2 grudnia w sobotę, o godz. 11.00.
  W niedziele będziemy rozpoczynać kolędę o 14.30, a w tygodniu – o 16.00.

Święta Cecylio – módl się za nami!