
DEKRET O DYSPENSIE
30 maja, 2026UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 31.05 – 07.06.2026 r.
30 maja, 2026Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
Kolekta dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby parafii.
- Dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Łączmy się z pielgrzymami w modlitwie. Ich powrót planowany jest ok. godz. 18.30.
- Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
- Wspólne spotkanie Kręgu Biblijnego i Dyskusyjnego we wtorek 2 czerwca o godz. 18.45.
- We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na Różaniec Papieski.
- W środę po Mszy porannej zapraszamy na spotkanie Katechezy Dorosłych.
- W czwartek 4 czerwca przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, czyli BOŻE CIAŁO. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 8.00. Trasa tegorocznej procesji prowadzić będzie od placu kościelnego, na którym będzie pierwszy ołtarz, ulicą Szyb Powietrzny do Domu Pomocy „Św. Elżbieta” (II ołtarz), ulicą Wolności do skrętu w Raciborską. Dalej ul. Słowiańską (III ołtarz). Obok przychodni wejdziemy na plac kościelny (IV ołtarz). Zakończenie procesji w kościele.
Zapraszamy na tę uroczystość poczty sztandarowe, Rycerzy Kolumba, panie w śląskich strojach, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich parafian. Prosimy o udekorowanie okien symbolami eucharystycznymi, szczególnie na trasie procesji. Msze św. w tym dniu jak w niedziele. Kolekta na potrzeby naszej parafii.
Od piątku rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała. W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja. W niedzielę procesja w ramach nieszporów. Zapraszamy dzieci komunijne i przeżywające w tym roku rocznicę I Komunii do sypania kwiatów podczas procesji w oktawie Bożego Ciała. - W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa po Mszach porannych. W piątek po nabożeństwie zapraszamy seniorów na spotkanie przy stole w salkach.
- Starszych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy w sobotę 13 czerwca. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
- Razem z parafią Ducha Św. na Czarnym Lesie proponujemy Wam pielgrzymkę na Litwę do sanktuarium M.B. Ostrobramskiej w dniach 2 – 6 września br. Koszt pielgrzymki wynosi 1320 zł (+ 75 euro) przy grupie 45 uczestników. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
- Zbliża się powoli radosne wydarzenie w życiu parafii, jakim będzie Festyn Parafialny w niedzielę 21 czerwca. Już dziś zachęcamy, aby naszym zwyczajem ofiarować ciasta i inne wypieki, którymi będziemy się częstować podczas festynu. Chcemy zorganizować także parafialne taxi, dlatego prosimy osoby, które zechciałyby przywieźć na festyn chorych i wiekiem osłabionych parafian o kontakt w kancelarii.
- W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na działalność naszego parafialnego zespołu Caritas.
- Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
- Pragniemy poinformować, że dekretem ks. Arcybiskupa nasz wikary ksiądz Krzysztof Patas z dniem 26 lipca zostaje mianowany administratorem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej – Bykowinie.
