II NIEDZIELA ADWENTU 04-11.12.2022 r.

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”
– to wezwanie Jana Chrzciciela na czas Adwentu.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na naszą parafię, natomiast w przedsionku kościoła – zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 1. Zapraszamy do kiosku parafialnego – do nabycia świece na stół wigilijny, opłatki, karty i ozdoby świąteczne oraz lampiony na roraty.
  Opłatki i świece CARITAS można także nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 2. Dziś nieszpory adwentowe o godz. 16.00.
 3. Zapraszamy na Roraty. W poniedziałek rozpoczynamy drugi tydzień Rorat. Są one sprawowane codziennie o godz. 6.30 a w czwartek o 17.00 – na mszy szkolnej. W sobotę rorat nie ma, natomiast w środy o 20.00 zapraszamy na roraty młodzież i dorosłych.
 4. We wtorek czynna będzie biblioteka parafialna od 16.30 do 17.30.
 5. We wtorek o 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. We wtorek 6 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, a w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 7. W środę 7 grudnia o 19.00 – spotkanie Rady Parafialnej na probostwie.
 8. Katecheza Dorosłych – w czwartek – po porannej mszy św.
 9. W czwartek o 17.00 – poświęcenie medalików dzieci komunijnych. W tym dniu nie ma Rorat.
 10. W piątek o 6.30 – na Roratach, będziemy gościć ks. abpa Adriana Galbasa, który pragnie przeżyć roraty z naszą wspólnotą parafialną.
 11. W piątek 9 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. O Duchu Św.. Modlimy się o pokój w naszych sercach i rodzinach.
 12. Odwiedziny chorych będą miały miejsce przed świętami, czyli w sobotę 17 grudnia. Prosimy zgłaszać swoich podopiecznych w kancelarii lub zakrystii.
 13. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na naszą parafię, natomiast zbiórka w przedsionku kościoła – na świąteczny wystrój kościoła.
 14. W przyszłą niedzielę – 11 grudnia będziemy przeżywać trzecią Niedzielę Adwentu – GAUDETE (radości). Na mszy o 10.30 sprawowanej w intencji Dzieci Maryi i ich rodzin, odbędzie się „medalikowanie”.

Św. Mikołaju – módl się za nami!