Ministranci

Słowo ministrant – (z łac. „ministrare”) znaczy „służyć”. Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby Liturgia Eucharystyczna była piękna. Słowo ministrant wskazuje szczególnie na służbę we Mszy św., ale także w różnego rodzaju nabożeństwach.
W skład ministrantów wchodzą także lektorzy i kantorzy , a w prowadzeniu całej wspólnoty pomagają Księdzu Opiekunowi animatorzy, którzy odbyli specjalny kurs i zostali ustanowieni na animatorów przez biskupa. Ministranci mają także swojego patrona – św. Tarsycjusza, którego Kościół wspomina 21 listopada. Co roku w tym dniu ustanawiani są nowi ministranci i kandydaci na ministrantów. W parafii jest to wielkie, hucznie obchodzone święto.
W okresie wakacji letnich wielu z nas wyjeżdża na rekolekcje dla ministrantów naszej archidiecezji, prowadzone przez księży oraz diakonów i kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Często wyjeżdżamy na wycieczki ministranckie, a prawie w każdą sobotę po spotkaniu gramy wspólnie w piłkę nożną (na otwartym boisku lub, jeśli nie pozwala na to pogoda, na sali sportowej).

Spotkania ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 10. 30 w salce Tarsycjusz w Domu Słowa Bożego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu przy ołtarzu.