Grupa pielgrzymkowa

Grupa Pielgrzymkowa w naszej parafii oficjalnie zawiązała się we wrześniu 2012 roku, chociaż już zdecydowanie wcześniej nasi parafianie mieli okazję pielgrzymować w miejsca, którym patronują wielcy Święci. Przekonani, iż jest duża potrzeba pogłębiania wiary i nawiązywania kontaktów międzyludzkich pragniemy naśladować św. Jakuba, patrona pielgrzymów. Jako, że atrybutem św. Jakuba jest m.in. muszelka – symbol chrztu, zbawienia i pielgrzymowania – właśnie muszelkę obraliśmy jako znak rozpoznawczy naszej Grupy Pielgrzymkowej.

Muszelka św. Jakuba – żółta na niebieskim tle – ma bardzo ważne znaczenie. Symbolizuje ona bowiem szlak św. Jakuba – jest to szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w pónocno-zachodniej Hiszpanii, gdzie znajduje się grób św. Jakuba Większego Apostoła.

Wprawdzie do Hiszpanii jeszcze się nie wybieramy, ale mamy wielką nadzieję pielgrzymować do różnych sanktuariów i miejsc kultu wszędzie tam, gdzie… damy radę dojechać. O każdej planowanej pielgrzymce zainteresowanych będziemy informować w zakładce ZAPROSZENIA zaś o tych, które są już za nami, można poczytać (oraz obejrzeć fotki) w zakładce REPORTAŻE.
Serdecznie zapraszamy!